Medarbejdere

Her får du et overblik over alle ansatte og deres kontaktoplysninger

Ledelsen

Anders Hanberg Sørensen - Rektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Rektor

Benny Dalgaard - Uddannelseschef hos Aarhus Maskinmesterskole

Uddannelseschef, teknolog-udddannelser

Kim Elsø Jensen - Uddannelseschef hos Aarhus Maskinmesterskole

Uddannelseschef, 1.-3. semester og adgangskursus

Leif Tranborg - Uddannelseschef hos Aarhus Maskinmesterskole

Uddannelseschef, 4.-9. semester

Kvalitets- og udviklingschef

Steffen Schnedler Sørensen - Studieadministrationschef hos Aarhus Maskinmesterskole

Studieadministrationschef

Forskningschef

Teamleder, 6. & 7. semester

Teamleder 4. & 5. semester

Studievejledning

Mette Dalgaard Madariaga - Studievejleder hos Aarhus Maskinmesterskole

Studievejleder

Studievejleder

Susanne Lehmann - Studievejleder hos Aarhus Maskinmesterskole

Studievejleder - vedr. studieliv, uddannelsesindhold & karriere

Administration

Økonomi, bogholder

Diana Nyboe - Skolesekretær hos Aarhus Maskinmesterskole

Skolesekretær

Administrativ medarbejder

Studiesekretær

Kommunikationsmedarbejder

Lisbeth Mogensen - Administrativ studievejleder hos Aarhus Maskinmesterskole

Administrativ studievejleder

Lotte Sørensen - Studiekoordinator hos Aarhus Maskinmesterskole

Studiekoordinator

Michael Borum - Økonomiansvarlig hos Aarhus Maskinmesterskole

Økonomi, økonomiansvarlig

Trine Schmelling - Videncenterleder & praktikkoordinator hos Aarhus Maskinmesterskole

Videncenterleder & praktikkoordinator

IT- og teknisk afdeling

Carsten Strand - Laboratorietekniker hos Aarhus Maskinmesterskole

Laboratorietekniker

Frands Frandsen - Laboratorietekniker hos Aarhus Maskinmesterskole

Laboratorietekniker

Jørn Gjesing - Leder af teknisk afdeling hos Aarhus Maskinmesterskole

Leder af teknisk afdeling

Michael Pedersen - IT-ansvarlig hos Aarhus Maskinmesterskole

IT-ansvarlig

Stefan Schelde Madsen - IT-supporter hos Aarhus Maskinmesterskole

IT-supporter

Undervisere

Lektor og videnmedarbejder

Ann Charlotte Graversen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor

Adjunkt

Bent Nielsen - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt - automekaniker, ingeniør, MBA

Brian Riis Thøgersen - Lektor - Aarhus Maskinmesterskole

Lektor – maskinmester & aut. elinstallatør

Silhoutte af mand

Underviser - maskinmester, elektriker & kølemontør

Casper Raahede - Automekaniker og maskiningeniør hos Aarhus Maskinmesterskole

Automekaniker og maskiningeniør

Christian Moesgaard - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor, stærkstrømsingeniør

Daniel Alkærsig - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Eilif Vestergaard Hansen - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt - maskinmester

Esben Hedegaard Thomsen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor, maskinmester

Esben Sørensen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester, Master i teknisk miljøledelse

Flemming H. Pedersen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Flemming Hald - Underviser & tillidsrepræsentant hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser & tillidsrepræsentant for værkstedet

Underviser, maskinmester

Frederik A. Jakobsen - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - maskiningeniør, industritekniker

Lektor - maskiningeniør, MBA

Underviser

Helle Damgaard - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - Cand. mag i engelsk og dansk

Henrik Hansen - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser, værktøjsmager

Henrik Johansen - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - maskintekniker og teknonom

Lektor - maskinmester

Henrik Ulsøe - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Jakob Holm - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Jan Dichmann de Vos - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt, Elinstallatør

Jens Møller Jensen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - stærkstrømsingeniør & Master i management of technology

Jes Schmidt - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - Cand.merc i markedsøkonomi & tillidsrepræsentant AC

Jesper Meincke Hansen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - automatikmekaniker & elektroniktekniker

John Christian Riis - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester, Master i jura og EBA i virksomhedsledelse, TR for maskinmestre

John Kristensen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor, civilingeniør

Johnny Braarup Hansen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - stærkstrømsingeniør, Master i Educational development

Kasper Schulz - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - lastvognsmekaniker

Keld Dyrmose - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Kirsten Skaaning - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - Cand. Mag i engelsk og informationsvidenskab

Kurt Bay - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Lars Anders Thomsen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Lars Astrup - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - maskinmester

Lars Bang Vestergaard - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester & Cand.scient.techn. i biosystemteknologi

Lars Bøttern - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskiningeniør

Leif Peter Jensen - Ekstern lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Ekstern lektor - el-installatør

Louise Liv Larsen - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt - maskinmester

Marc Bæk Nielsen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Martin Poulsen - Lektor & kvalitetskoordinator hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor & kvalitetskoordinator - Cand.mag. i dansk og engelsk

Mette Frølund Riis - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - diplomingeniør i produktion & Master i positiv psykologi

Morten Nielsen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester & Master i ledelses- og organisationspsykologi

Niels Bruun - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - automekaniker, Master i LOOP & produktionsteknolog

Niels Bruun Clausen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - civilingeniør

Niels Henriksen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester & produktionsingeniør

Niels Sloth Nikolajsen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - civilingeniør

Lektor - maskinmester

Ole Jacobsen - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - smed

Ole Thybo Christensen - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - maskinarbejder

Per Byskov - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - stærkstrømsingeniør

Lektor - teknikumingeniør

Koordinator og underviser, fjernundervisning

Pernille Jeppesen - Underviser hos Aarhus Maskinmesterskole

Underviser - el-installatør

Peter Øls - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt - el-installatør

Poul Holm Pedersen - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt - stærkstrømsingeniør

Poul Høgh - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester & Master in Management of Techonology

Renee Larsen - Adjunkt hos Aarhus Maskinmesterskole

Adjunkt - el-installatør

Underviser - maskinmester

Simon Djernæs - Lektor & tillidsrepræsentant for ingeniører hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor & tillidsrepræsentant for ingeniører - ingeniør

Adjunkt

Lektor - maskinmester

Thomas Møller Hansen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Tom Andersen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - maskinmester

Tommy Christensen - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - civilingeniør

Torsten Ørhøj - Lektor hos Aarhus Maskinmesterskole

Lektor - HD-R & Cand. Scient. i kemi og fysik